;

ars albanika

(0 Vleresime)

1,000 Lekë

Shitesi: Shtepia botuese Albas Gjendja: Ne Stok

  • Stefan Çapaliku u lind në Shkodër në vitin 1965. Ai është diplomuar për gjuhë letërsi shqipe në Universitetin e Tiranës në vitin 1988. Më 1995 përfundoi doktoraturën. Prej vitit 1998 jeton në Tiranë. Ai është nderuar me çmmime kombëtare dhe ndërkombëtare dhe është nominuar për çmimin “Europa” për realitete të reja evropiane. Kohët e fundit kontributet e Stefan Çapalikut janë shtrirë edhe në regjinë skenike dhe filmike.
Sasia
Raporto

Kodi: #62537

Kategori:Libra, Libra, Shkencor & Studimor

Kontakt

Shperndaje

Stefan Çapaliku u lind në Shkodër në vitin 1965. Ai është diplomuar për gjuhë letërsi shqipe në Universitetin e Tiranës në vitin 1988. Më 1995 përfundoi doktoraturën. Prej vitit 1998 jeton në Tiranë. Ai është nderuar me çmmime kombëtare dhe ndërkombëtare dhe është nominuar për çmimin “Europa” për realitete të reja evropiane. Kohët e fundit kontributet e Stefan Çapalikut janë shtrirë edhe në regjinë skenike dhe filmike.

Shtepia botuese Albas

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.