;

100 lirikat

(0 Vleresime)

800 Lekë

Shitesi: Shtepia botuese Albas Gjendja: Ne Stok

  • Që në fund të viteve ’60 Frederik Rreshpja spikat si një poet me një talent të cuditshëm, gjeniun krejtësisht modern. Përvec poezive, ai shkruan përralla të denja për vetë penën e Oskar Wilde. Cilësohet si një njeri me energji të mëdha, ndonëse nuk është ambicioz, përkundrazi tepër i shkujdesur e moskokëcarës për veten. I lirë në mendimet e tij, ai mbetet një rebel i pandreqshëm dhe i pathyeshëm në cdo kohë. Frederik Rreshpja aventurën e artit, cilësojnë kritikët, e plazmoi me aventurën e jetës pikërisht si shprehje e lirisë ekzistenciale të individit.
Sasia
Raporto

Kodi: #61378

Kategori:Libra, Libra, Poezi

Kontakt

Shperndaje

Që në fund të viteve ’60 Frederik Rreshpja spikat si një poet me një talent të cuditshëm, gjeniun krejtësisht modern. Përvec poezive, ai shkruan përralla të denja për vetë penën e Oskar Wilde. Cilësohet si një njeri me energji të mëdha, ndonëse nuk është ambicioz, përkundrazi tepër i shkujdesur e moskokëcarës për veten. I lirë në mendimet e tij, ai mbetet një rebel i pandreqshëm dhe i pathyeshëm në cdo kohë. Frederik Rreshpja aventurën e artit, cilësojnë kritikët, e plazmoi me aventurën e jetës pikërisht si shprehje e lirisë ekzistenciale të individit.

Shtepia botuese Albas

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.