;

5HTP LEHTeSUES ANKTHI DHE DEPRESIONI - PERMIRESON GJUMIN DHE SEKSIN DHE LARGON STRESIN - 30 KAPSULA

(0 Vleresime)

1,100 Lekë

Shitesi: Perfect Silhouette Gjendja: Ne Stok

  • 5-HTP(Hydroxytryptophan) 200 mg, lehteson ankthin, pagjumsine, depresionin, permirson gjendjen emocionale si dhe perforcon libidon WBP 5-HTP 200mg – Super perforcues i prodhimit te Serotonin & permiresues I gjendjes emocionale Karakteristikat e produktit: • Cdo capsule permban 200mg 5-Hidroksitriptofan (5-HTP),e cila eshte nje sasi e mjaftueshme per te arritur rezultate maksimale dhe me nje vlere fantastike. • Ndihmon ne rritjen e nivelit te serotonit, i cili lehteson depresionin, pagjumesine, ankthin, tensionin dhe madje redukton nepsin per ushqimet e pashendetshme. • Shume studime kane demostruar efektivitetin e 5-HTP ne trajtimin e depresionit. • Permban perberes natyrale te marre nga fara e Griffoni, papermbajtje ngjyruesi. • Prodhohet ne Mbreterine e Bashkuar ne nje kompani GMP(good manufacturing practice) me standartet me te larta ISO. E pershtatshme per vegjitarianet. WBP 5-HTP 200mg eshte nje nxites natyral i Serotonit, i cili ndihmon ne rritjen e nivelit te “hormonit te lumturise” ne tru duke krijuar nje ndjenje qetesie dhe euforie. Ndihmon ne humbjen peshe duke mbajtur stresin dhe oreksin nen kontroll. Ne kohet e sotme moderne, mund te jete shume e veshtire te kujdesesh per veten per shkak te stresit qe duhet te kalosh ne jeten e perditshme. Puna ndyshon menyren e te ngrenit, kohen e mjaftueshme qe duhet per gjume dhe stervitjen ne menyre te rregullt. Shume njerez shendrrohen lehtesisht pre e depresionit, per shkak te stresit te vazhdueshem dhe behen obeze. Gjithsesi, 5-HTP ka aftesi t’ju ngreje moralin dhe te pasuroje jeten tuaj me nje pikepamje me positive. Gjumi, morali, ankthi dhe oreksi, do te permiresohen. Megjithese eshte ekstraktuar nga nje burim natyral, 5-HTP nuk mund te gjendet ne ushqimet e perditshme qe konsumojme. Studimet kane treguar qe punon shume mire si anti-depresant natyral duke rritur nivelin e Serotonit ne tru, reduktuar dhimbjen muskulore te nates(fibromyalgia) dhe rregulluar pauzat e pagjumesise, ne menyre qe ju te flini me mire gjate nates. 5-HTP ndihmon ne krijimin e Melaton-it nga triptofan-i, i cili eshte nje hormon neurotrasmetues, qe ka nje efekt te gjere dhe te fuqishem ne shendetin dhe mireqenien tuaj. Disa nga keto efekte perfshijne: perforcimin e sistemit imunitar, sistemit te perceptimit dhe perthithjen e radikaleve te lira. Megjithese trupi e prodhon ne menyre natyrale Melaton-in, disa individe kane mungesa dhe jo vetem, niveli i Melaton-it ulet gjithashtu dhe me kalimin e moshes. 5-HTP mund te perdoret gjithashtu si nxites i renies nga pesha duke ulur oreksin dhe duke bere te ndiheni te ngopur per nje kohe me te gjate. Studimet kane treguar se individet qe marrin 5-HTP, konsumojne me pak ushqim ne rutinen e tyre ditore. Stabilizoni gjendjen tuaj shpirterore dhe permiresoni shendetin tuaj ne teresi me kete pilule kaq te thjeshte ne perdorim. Shenim: I pershtatshem per vegjetarian-et dhe vegan-et Perberesit: 1 kapsule 5-HTP permban: 5-Hidroksitriptofan (5-HTP) 200mg, Mbeshtjellse Kapsule (HPMC), Ngjyrues(Dioksid Titanium-I, Shkelqyes blu FCF) Udhezime: Perdoruesit qe e perdorin per here te pare produktin duhet te marrin 2 kapsula cdo mengjes me nje gote uje pasi te kene konsumuar ushqimin.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

5-HTP(Hydroxytryptophan) 200 mg, lehteson ankthin, pagjumsine, depresionin, permirson gjendjen emocionale si dhe perforcon libidon WBP 5-HTP 200mg – Super perforcues i prodhimit te Serotonin & permiresues I gjendjes emocionale Karakteristikat e produktit: • Cdo capsule permban 200mg 5-Hidroksitriptofan (5-HTP),e cila eshte nje sasi e mjaftueshme per te arritur rezultate maksimale dhe me nje vlere fantastike. • Ndihmon ne rritjen e nivelit te serotonit, i cili lehteson depresionin, pagjumesine, ankthin, tensionin dhe madje redukton nepsin per ushqimet e pashendetshme. • Shume studime kane demostruar efektivitetin e 5-HTP ne trajtimin e depresionit. • Permban perberes natyrale te marre nga fara e Griffoni, papermbajtje ngjyruesi. • Prodhohet ne Mbreterine e Bashkuar ne nje kompani GMP(good manufacturing practice) me standartet me te larta ISO. E pershtatshme per vegjitarianet. WBP 5-HTP 200mg eshte nje nxites natyral i Serotonit, i cili ndihmon ne rritjen e nivelit te “hormonit te lumturise” ne tru duke krijuar nje ndjenje qetesie dhe euforie. Ndihmon ne humbjen peshe duke mbajtur stresin dhe oreksin nen kontroll. Ne kohet e sotme moderne, mund te jete shume e veshtire te kujdesesh per veten per shkak te stresit qe duhet te kalosh ne jeten e perditshme. Puna ndyshon menyren e te ngrenit, kohen e mjaftueshme qe duhet per gjume dhe stervitjen ne menyre te rregullt. Shume njerez shendrrohen lehtesisht pre e depresionit, per shkak te stresit te vazhdueshem dhe behen obeze. Gjithsesi, 5-HTP ka aftesi t’ju ngreje moralin dhe te pasuroje jeten tuaj me nje pikepamje me positive. Gjumi, morali, ankthi dhe oreksi, do te permiresohen. Megjithese eshte ekstraktuar nga nje burim natyral, 5-HTP nuk mund te gjendet ne ushqimet e perditshme qe konsumojme. Studimet kane treguar qe punon shume mire si anti-depresant natyral duke rritur nivelin e Serotonit ne tru, reduktuar dhimbjen muskulore te nates(fibromyalgia) dhe rregulluar pauzat e pagjumesise, ne menyre qe ju te flini me mire gjate nates. 5-HTP ndihmon ne krijimin e Melaton-it nga triptofan-i, i cili eshte nje hormon neurotrasmetues, qe ka nje efekt te gjere dhe te fuqishem ne shendetin dhe mireqenien tuaj. Disa nga keto efekte perfshijne: perforcimin e sistemit imunitar, sistemit te perceptimit dhe perthithjen e radikaleve te lira. Megjithese trupi e prodhon ne menyre natyrale Melaton-in, disa individe kane mungesa dhe jo vetem, niveli i Melaton-it ulet gjithashtu dhe me kalimin e moshes. 5-HTP mund te perdoret gjithashtu si nxites i renies nga pesha duke ulur oreksin dhe duke bere te ndiheni te ngopur per nje kohe me te gjate. Studimet kane treguar se individet qe marrin 5-HTP, konsumojne me pak ushqim ne rutinen e tyre ditore. Stabilizoni gjendjen tuaj shpirterore dhe permiresoni shendetin tuaj ne teresi me kete pilule kaq te thjeshte ne perdorim. Shenim: I pershtatshem per vegjetarian-et dhe vegan-et Perberesit: 1 kapsule 5-HTP permban: 5-Hidroksitriptofan (5-HTP) 200mg, Mbeshtjellse Kapsule (HPMC), Ngjyrues(Dioksid Titanium-I, Shkelqyes blu FCF) Udhezime: Perdoruesit qe e perdorin per here te pare produktin duhet te marrin 2 kapsula cdo mengjes me nje gote uje pasi te kene konsumuar ushqimin.

Perfect Silhouette

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.