;

Aptamil Organic 1

(0 Vleresime)

2,990 Lekë

Shitesi: Life Care Nannys Gjendja: Ne Stok

  • Aptamil Organic 1, formulë foshnjore për foshnja 0-6 muaj. Tani në cilësinë e njohur organike. Për mbi 40 vjet ne kemi studiuar vetitë e mrekullueshme të qumështit të gjirit dhe mënyrën se si ushqen dhe zhvillon fëmijën. Aptamil Organik 1 është krijuar me qumësht organik duke ndërthurur shkencën me natyrën. Me vajra bimorë, pa vaj palme. --Përbërësit: Hirrë e demineralizuar * (nga qumështi) (26%), vajra bimorë * (luledielli, kokosi, rapeseed) (23%), laktozë * (nga qumështi) (18%), qumësht i skremuar * (14%), galakto-oligosaharide * ( nga qumështi), proteina e hirrës * (nga qumështi) (2%), frukto-oligosaharide, lecitina e sojës* , vaj peshku, citrat kaliumi, fosfat kalciumi, vaj nga Mortierella alpina, karbonat kalciumi, klorur natriumi, klorur kolina, klorur magnezi , vitaminë C, klorur kaliumi, hidroksid kaliumi, inositol, sulfat hekuri (II), sulfat zinku, L-karnitinë, acid pantotenik, vitaminë E, niacinë, sulfat bakri, vitaminë A., vitaminë B1, vitaminë B6, acid folik, kalium jodur, selenit natriumi, vitaminë K, biotinë, sulfat mangani II, vitaminë D, vitaminë B12. --Alergjentët: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: Kur përgatitni Aptamil Organik 1, ndiqni me kujdes udhëzimet për përdorim. Përgatitja dhe ruajtja e në mënyrën e gabuar mund të çojë në probleme shëndetësore përmes rritjes së mikrobeve të padëshirueshme. Përgatiteni ushqimin para çdo vakti dhe ushqejeni bebin menjëherë. Mos e ripërdorni ushqimin e mbetur. Lani duart dhe sterilizoni të gjitha mjetet. Mos e ngrohni ushqimin me qumësht në mikrovalë (rrezik nga mbinxehja). 1- Zieni ujin e pijshëm dhe lereni të ftohet në 40 ° C, hidhni 2/3 e sasisë së kërkuar të ujit në shishe. 2- Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë dhe sheshojeni pluhurin tek niveluesi. Mos e ngjeshni ose shtoni pluhurin. 3- Derdhni sasinë e kërkuar të pluhurit në shishe. Vendoseni lugën matëse në mbajtësin e lugës. 4- Mbylleni shishen. shtoni sasinë e mbetur të ujit të pijshëm dhe tundeni menjëherë, fort dhe vërtikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri të jetë tretur. 5- Ftoheni nën ujë te rrjedhshëm. Përdoreni ushqimin menjëherë dhe Kontrolloni temperaturën e ushqimit (rreth 37 ° C). --Paketimi Easy Pack 800gr. --Marka: Aptamil.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

Aptamil Organic 1, formulë foshnjore për foshnja 0-6 muaj. Tani në cilësinë e njohur organike. Për mbi 40 vjet ne kemi studiuar vetitë e mrekullueshme të qumështit të gjirit dhe mënyrën se si ushqen dhe zhvillon fëmijën. Aptamil Organik 1 është krijuar me qumësht organik duke ndërthurur shkencën me natyrën. Me vajra bimorë, pa vaj palme. --Përbërësit: Hirrë e demineralizuar * (nga qumështi) (26%), vajra bimorë * (luledielli, kokosi, rapeseed) (23%), laktozë * (nga qumështi) (18%), qumësht i skremuar * (14%), galakto-oligosaharide * ( nga qumështi), proteina e hirrës * (nga qumështi) (2%), frukto-oligosaharide, lecitina e sojës* , vaj peshku, citrat kaliumi, fosfat kalciumi, vaj nga Mortierella alpina, karbonat kalciumi, klorur natriumi, klorur kolina, klorur magnezi , vitaminë C, klorur kaliumi, hidroksid kaliumi, inositol, sulfat hekuri (II), sulfat zinku, L-karnitinë, acid pantotenik, vitaminë E, niacinë, sulfat bakri, vitaminë A., vitaminë B1, vitaminë B6, acid folik, kalium jodur, selenit natriumi, vitaminë K, biotinë, sulfat mangani II, vitaminë D, vitaminë B12. --Alergjentët: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: Kur përgatitni Aptamil Organik 1, ndiqni me kujdes udhëzimet për përdorim. Përgatitja dhe ruajtja e në mënyrën e gabuar mund të çojë në probleme shëndetësore përmes rritjes së mikrobeve të padëshirueshme. Përgatiteni ushqimin para çdo vakti dhe ushqejeni bebin menjëherë. Mos e ripërdorni ushqimin e mbetur. Lani duart dhe sterilizoni të gjitha mjetet. Mos e ngrohni ushqimin me qumësht në mikrovalë (rrezik nga mbinxehja). 1- Zieni ujin e pijshëm dhe lereni të ftohet në 40 ° C, hidhni 2/3 e sasisë së kërkuar të ujit në shishe. 2- Përdorni lugën që gjendet brenda kutisë dhe sheshojeni pluhurin tek niveluesi. Mos e ngjeshni ose shtoni pluhurin. 3- Derdhni sasinë e kërkuar të pluhurit në shishe. Vendoseni lugën matëse në mbajtësin e lugës. 4- Mbylleni shishen. shtoni sasinë e mbetur të ujit të pijshëm dhe tundeni menjëherë, fort dhe vërtikalisht për 10 sekonda derisa pluhuri të jetë tretur. 5- Ftoheni nën ujë te rrjedhshëm. Përdoreni ushqimin menjëherë dhe Kontrolloni temperaturën e ushqimit (rreth 37 ° C). --Paketimi Easy Pack 800gr. --Marka: Aptamil.

Life Care Nannys

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.