;

Aptamil Allergy Digestive Care

(0 Vleresime)

2,790 Lekë

Shitesi: Life Care Nannys Gjendja: Ne Stok

  • Aptamil Allergy Digestive Care (0-12 muaj), është formulë e kompletuar, e përgatitur për fëmijë që vuajnë nga alergjia ndaj qumështit të lopës, dhe malabsorbimi. Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut. Qumështi i lopës shkakton alergji tek 2-7% e fëmijëve. Simptomat e shkaktuara si pasojë e alergjisë nga qumështi i lopës (CMPA) zakonisht ndodhin brenda javës nga momenti i dhënies. Përfshijnë sisteme të ndryshme organesh kryesisht lekurën, sistemin gastrointestinal dhe respirator. Pjesa më madhe e fëmijëve me alergji nga qumështi i lopës kanë dy ose më shume simptoma. Këta fëmijë mund të ndahen në dy nëngrupe, kjo në varësi të organit ku shfaqet reaksioni dhe kur shfaqet fillimisht reaksioni alergjik. Karakteristikat: Proteina të hirrës gjerësisht te hidrolizuara. Me shije më të këndshme se sa një formulë me bazë kazeine të hidrolizuar.Lehtëson absorbimin dhe ofron benefite tek fëmijët që vuajnë nga malabsorbimi. --Përbërësit: Shurup glukoze, Proteina hirre të hidrolizuara (nga qumështi i lopës), Zinxhir i mesëm trigliceridesh (Vaj kokosi dhe/ose vaj palme), Vajra vegjetale (sinapi, luledielli, palme, nga Mortierella Alpina, Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara), Maltodekstrinë, Fosfat kalciumi, Citrat kaliumi, Esterët e acidit citrik të mono dhe diglicerideve të acideve yndyrore, Vaj peshku, Klorur kalciumi, Fosfati i dihidrogjenit të kaliumit, Klorur koline, Fosfat i hidrogjenit të magnezit, L-askorbik acid, Inositol, Taurinë, Klorid sodium, Klorur kaliumi, L-karnitinë, Sulfat hekuri, Sulfat zinku, DL-alfa tokoferil acetat, Uridinë 5‘-monofosfat kripë natriumi, Citidinë 5‘-monofosfat, Askorbik palmitat, Kalcium D-pantothenat, Adenosin 5‘-monofosfat, Inosin 5‘-monofosfat kripë sodium, Nikotinamid, DL-alfa tokoferol, Guanosine 5‘-monofosfat kripë natriumi, Sulfat bakri, Riboflavin, Retinil palmitat, Thiamin hidroklorid, Piridoksin hidroklorid, Jod kaliumi, Acid pteroylmonoglutamik, Selenit natriumi, Sulfat mangani, Fitomenadione, D-Botine, Kolekalciferol, Cianokobalaminë. --Përbërësit në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 276kj /66kcal; Yndyrna 3,4g,prej të cilave: (të ngopura 2,1 g, të pangopura me lidhje njëfishe 0.70g, të pangopura me lidhje shumëfishe 0.60g), Acid linoleik (LA) 439mg, a-Acid linoleik(ALA) 54mg, Arachidonic acid (AA) 17mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 17mg, Zinxhir i mesëm trigliceridesh (MCT) 1.7g; Karbohidrate 7.2g prej të cilave: (sheqerna 1.1g, polyole laktoze 0.05g, inositol 7.3mg); Fibra 0g; Proteina² 1.8g, Proteina hirre 1.8g; Kripëra 0.05g; Vitaminë A 59µg, Vitaminë D 1.7µg, Vitaminë E 1.2mg TE, Vitamine K 4.4µg, Vitaminë C 9.3mg, Vitaminë B1 0.07mg, Vitaminë B2 0.14mg, Vitaminë B3 0.43mg, Vitamine B6 0.05mg, Folate14 µg, Vitaminë B12 0.16µg, Biotin 1.7µg, Acid Pantotenik 0.54mg, Minerale; Natrium 22mg, Kalium 75mg, Klorid 43mg, Kalcium 76mg, Fosfor 47mg, Magnez 5.1mg, Hekur 0.72mg, Zink 0.67mg, Bakër 0.05mg, Mangan0.003mg, Fluorur < 0.006mg, Molibden < 5.9 µg, Selen 2.9µg, Krom < 5.9 µg, Jod 13µg: Lëndë ushqyese të tjera: L-karnitinë 2.1mg, Kolinë 19mg, Taurinë 5.4mg, Nukleotide 2.3mg. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem. Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

Aptamil Allergy Digestive Care (0-12 muaj), është formulë e kompletuar, e përgatitur për fëmijë që vuajnë nga alergjia ndaj qumështit të lopës, dhe malabsorbimi. Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut. Qumështi i lopës shkakton alergji tek 2-7% e fëmijëve. Simptomat e shkaktuara si pasojë e alergjisë nga qumështi i lopës (CMPA) zakonisht ndodhin brenda javës nga momenti i dhënies. Përfshijnë sisteme të ndryshme organesh kryesisht lekurën, sistemin gastrointestinal dhe respirator. Pjesa më madhe e fëmijëve me alergji nga qumështi i lopës kanë dy ose më shume simptoma. Këta fëmijë mund të ndahen në dy nëngrupe, kjo në varësi të organit ku shfaqet reaksioni dhe kur shfaqet fillimisht reaksioni alergjik. Karakteristikat: Proteina të hirrës gjerësisht te hidrolizuara. Me shije më të këndshme se sa një formulë me bazë kazeine të hidrolizuar.Lehtëson absorbimin dhe ofron benefite tek fëmijët që vuajnë nga malabsorbimi. --Përbërësit: Shurup glukoze, Proteina hirre të hidrolizuara (nga qumështi i lopës), Zinxhir i mesëm trigliceridesh (Vaj kokosi dhe/ose vaj palme), Vajra vegjetale (sinapi, luledielli, palme, nga Mortierella Alpina, Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara), Maltodekstrinë, Fosfat kalciumi, Citrat kaliumi, Esterët e acidit citrik të mono dhe diglicerideve të acideve yndyrore, Vaj peshku, Klorur kalciumi, Fosfati i dihidrogjenit të kaliumit, Klorur koline, Fosfat i hidrogjenit të magnezit, L-askorbik acid, Inositol, Taurinë, Klorid sodium, Klorur kaliumi, L-karnitinë, Sulfat hekuri, Sulfat zinku, DL-alfa tokoferil acetat, Uridinë 5‘-monofosfat kripë natriumi, Citidinë 5‘-monofosfat, Askorbik palmitat, Kalcium D-pantothenat, Adenosin 5‘-monofosfat, Inosin 5‘-monofosfat kripë sodium, Nikotinamid, DL-alfa tokoferol, Guanosine 5‘-monofosfat kripë natriumi, Sulfat bakri, Riboflavin, Retinil palmitat, Thiamin hidroklorid, Piridoksin hidroklorid, Jod kaliumi, Acid pteroylmonoglutamik, Selenit natriumi, Sulfat mangani, Fitomenadione, D-Botine, Kolekalciferol, Cianokobalaminë. --Përbërësit në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 276kj /66kcal; Yndyrna 3,4g,prej të cilave: (të ngopura 2,1 g, të pangopura me lidhje njëfishe 0.70g, të pangopura me lidhje shumëfishe 0.60g), Acid linoleik (LA) 439mg, a-Acid linoleik(ALA) 54mg, Arachidonic acid (AA) 17mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 17mg, Zinxhir i mesëm trigliceridesh (MCT) 1.7g; Karbohidrate 7.2g prej të cilave: (sheqerna 1.1g, polyole laktoze 0.05g, inositol 7.3mg); Fibra 0g; Proteina² 1.8g, Proteina hirre 1.8g; Kripëra 0.05g; Vitaminë A 59µg, Vitaminë D 1.7µg, Vitaminë E 1.2mg TE, Vitamine K 4.4µg, Vitaminë C 9.3mg, Vitaminë B1 0.07mg, Vitaminë B2 0.14mg, Vitaminë B3 0.43mg, Vitamine B6 0.05mg, Folate14 µg, Vitaminë B12 0.16µg, Biotin 1.7µg, Acid Pantotenik 0.54mg, Minerale; Natrium 22mg, Kalium 75mg, Klorid 43mg, Kalcium 76mg, Fosfor 47mg, Magnez 5.1mg, Hekur 0.72mg, Zink 0.67mg, Bakër 0.05mg, Mangan0.003mg, Fluorur < 0.006mg, Molibden < 5.9 µg, Selen 2.9µg, Krom < 5.9 µg, Jod 13µg: Lëndë ushqyese të tjera: L-karnitinë 2.1mg, Kolinë 19mg, Taurinë 5.4mg, Nukleotide 2.3mg. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem. Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.

Life Care Nannys

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.