;

Aptamil Kindermilch 1+

(0 Vleresime)

1,590 Lekë

Shitesi: Life Care Nannys Gjendja: Ne Stok

  • Aptamil Kindermilch 1+ (mbi 1 vjec). Fëmijët e kësaj moshe janë shumë aktive dhe kanë nevojë për një sistem imunitar të fuqishëm. Bota ku kanë lindur femijët tanë vazhdimisht ndryshon dhe zhvillohet. Ata do të përballen me shumë mundësi, por edhe me shume sfida, prandaj vogelushët tanë duhet të zhvillojnë aftesinë e përshtatjes që në fillimet e tyre dhe të përfitojnë prej saj për gjithë jetën. Përmban:Vitamina A, C dhe D (mbështesin sistemin imunitar) Jod- I domosdoshëm për rritjen si edhe për funksionin e hormonit të tiroidesVitaminë D & Kalcium, për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave. Proteina dhe vlera ushqyese të pershtatura për moshën. Kombinimin tonë unik GOS/FOS Përmban vetëm Laktozë-pa shtesë sheqernash Sasi e madhe yndyrnash të pangopura. ?SHËNIM I RËNDËSISHËM: Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe të fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera. KUJDES: Ky produkt do të përdoret për foshnjat mbi 6 muajshe si pjesë e një diete të larmishme me ushqim shtesë. Përpara se të vendosni të plotësoni ose të zëvendesoni ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun. Eshtë e rëndësishme për shëndetin e fëmijes suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes. Në qoftë se ju përdorni për ushqyerje një shishe me biberon, fëmija mund të refuzojë të ushqehet nga gjiri. Eshtë më higjenike ta ushqeni me gotë ose me lugë. Kjo formulë nuk përdoret për foshnja nën 6 muaj. Kutia ruhet në vend të freskët e të thatë, <25. jo në frigorifer. Ruhet deri në 3 javë pas hapjes. Formula mund të ndotet me mikroorganizma gjatë prodhimit ose përgatitjes. Ajo duhet përgatitur veçmas për çdo vakt. Qumështi i mbetur në shishe duhet flakur menjëherë. --Përbërësit :Qumesht i skremuar, Produkte Hirre (hirre e demineralizuar, koncentrat hirre (nga qumeshti) Galakto-oligosaharide (nga qumeshti), Laktoze(nga qumeshti) Maltodekstrine, (nga qumeshti), Vajra Palme, Sinapi, Luledielli, Ortofosfat kaliumi, Ortofosfat kalciumi, Frukto-oligosaharide, Vaj peshku, Citrat kaliumi, Citrat magnezi, Karbonat kalciumi, Lecitin soje, Vitamine C, Vitamine D, Vitamine B12, Acid pantotenik, Acid folik,Vitamine A, Vitamine B2, Biotine, Niacine, Vitamine B6, Vitamine B1, Jodur kaliumi, Vitamine K. --Vlerat ushqyese në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 271 kj /50kcal ; Yndyrna 2.2g prej te cilave: (te ngopura 0.59 g, te pangopura me lidhje njefishe 1.21g te pangopura me lidhje shumefishe 0.39g, Karbohidrate 5.3 g prej te cilave sheqerna 5.1g; Fibra 1.0 g; Proteina 1.9g; Kripe 0.07g; Vitamina: Vitamine A 78 µg, Vitamine D 3.1 µg, Vitamin E 1.1mg, Vitamine K 5.6 µg, Vitamine C 7.4 mg, Vitamin B1 0.04 mg, Vitamin B2 0.23 mg, Niacin 0.10 mg, Vitamin B6 0.05 mg, Acid Folik 16 µg, Vitamin B12 0.45 µg, Biotin1.6 µg, Acid pantotenik 0.37 mg, Minerale: Kalium 157 mg, Kalcium133mg, Fosfor 101 mg Magnez 13 mg, Hekur 0.88 mg, Jod 25 µg. Laktoze 4.3g, LCPs³ 21.9 mg, Oligosaharide 1.4g, nga te cilat: GOS³ 1.26g, FOS³ 0.14g. ³LCPs, Zinxhir i gjatë yndyrnash të pangopura ³GOS, Galakto-oligosaharide FOS, Frukto-oligosaharide --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Zjeni ujin për 10 minuta dhe lereni të ftohet deri në 40°. 2. Hidhni sasinë e duhur të ujit në filxhan ose gotë. Shtoni sasinë e duhur të pluhurit duke përdorur lugën matëse qe do gjeni në kuti. (lugë e plotë, e niveluar). 3. Trazojeni mire dhe kontrolloni temperaturen (rreth 37°). --Paketimi Easy Pack 800gr. --Marka: Nutrica.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

Aptamil Kindermilch 1+ (mbi 1 vjec). Fëmijët e kësaj moshe janë shumë aktive dhe kanë nevojë për një sistem imunitar të fuqishëm. Bota ku kanë lindur femijët tanë vazhdimisht ndryshon dhe zhvillohet. Ata do të përballen me shumë mundësi, por edhe me shume sfida, prandaj vogelushët tanë duhet të zhvillojnë aftesinë e përshtatjes që në fillimet e tyre dhe të përfitojnë prej saj për gjithë jetën. Përmban:Vitamina A, C dhe D (mbështesin sistemin imunitar) Jod- I domosdoshëm për rritjen si edhe për funksionin e hormonit të tiroidesVitaminë D & Kalcium, për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave. Proteina dhe vlera ushqyese të pershtatura për moshën. Kombinimin tonë unik GOS/FOS Përmban vetëm Laktozë-pa shtesë sheqernash Sasi e madhe yndyrnash të pangopura. ?SHËNIM I RËNDËSISHËM: Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe të fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera. KUJDES: Ky produkt do të përdoret për foshnjat mbi 6 muajshe si pjesë e një diete të larmishme me ushqim shtesë. Përpara se të vendosni të plotësoni ose të zëvendesoni ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun. Eshtë e rëndësishme për shëndetin e fëmijes suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes. Në qoftë se ju përdorni për ushqyerje një shishe me biberon, fëmija mund të refuzojë të ushqehet nga gjiri. Eshtë më higjenike ta ushqeni me gotë ose me lugë. Kjo formulë nuk përdoret për foshnja nën 6 muaj. Kutia ruhet në vend të freskët e të thatë, <25. jo në frigorifer. Ruhet deri në 3 javë pas hapjes. Formula mund të ndotet me mikroorganizma gjatë prodhimit ose përgatitjes. Ajo duhet përgatitur veçmas për çdo vakt. Qumështi i mbetur në shishe duhet flakur menjëherë. --Përbërësit :Qumesht i skremuar, Produkte Hirre (hirre e demineralizuar, koncentrat hirre (nga qumeshti) Galakto-oligosaharide (nga qumeshti), Laktoze(nga qumeshti) Maltodekstrine, (nga qumeshti), Vajra Palme, Sinapi, Luledielli, Ortofosfat kaliumi, Ortofosfat kalciumi, Frukto-oligosaharide, Vaj peshku, Citrat kaliumi, Citrat magnezi, Karbonat kalciumi, Lecitin soje, Vitamine C, Vitamine D, Vitamine B12, Acid pantotenik, Acid folik,Vitamine A, Vitamine B2, Biotine, Niacine, Vitamine B6, Vitamine B1, Jodur kaliumi, Vitamine K. --Vlerat ushqyese në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 271 kj /50kcal ; Yndyrna 2.2g prej te cilave: (te ngopura 0.59 g, te pangopura me lidhje njefishe 1.21g te pangopura me lidhje shumefishe 0.39g, Karbohidrate 5.3 g prej te cilave sheqerna 5.1g; Fibra 1.0 g; Proteina 1.9g; Kripe 0.07g; Vitamina: Vitamine A 78 µg, Vitamine D 3.1 µg, Vitamin E 1.1mg, Vitamine K 5.6 µg, Vitamine C 7.4 mg, Vitamin B1 0.04 mg, Vitamin B2 0.23 mg, Niacin 0.10 mg, Vitamin B6 0.05 mg, Acid Folik 16 µg, Vitamin B12 0.45 µg, Biotin1.6 µg, Acid pantotenik 0.37 mg, Minerale: Kalium 157 mg, Kalcium133mg, Fosfor 101 mg Magnez 13 mg, Hekur 0.88 mg, Jod 25 µg. Laktoze 4.3g, LCPs³ 21.9 mg, Oligosaharide 1.4g, nga te cilat: GOS³ 1.26g, FOS³ 0.14g. ³LCPs, Zinxhir i gjatë yndyrnash të pangopura ³GOS, Galakto-oligosaharide FOS, Frukto-oligosaharide --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Zjeni ujin për 10 minuta dhe lereni të ftohet deri në 40°. 2. Hidhni sasinë e duhur të ujit në filxhan ose gotë. Shtoni sasinë e duhur të pluhurit duke përdorur lugën matëse qe do gjeni në kuti. (lugë e plotë, e niveluar). 3. Trazojeni mire dhe kontrolloni temperaturen (rreth 37°). --Paketimi Easy Pack 800gr. --Marka: Nutrica.

Life Care Nannys

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.