;

Aptamil Prematur

(0 Vleresime)

2,190 Lekë

Shitesi: Life Care Nannys Gjendja: Ne Stok

  • Aptamil Prematur (0-6 muaj). Për beba prematurë dhe/ose me peshë të vogël në lindje. Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut. Nga statistikat, 15 milionë bebe në botë lindin prematurë dhe dëmtimi afatgjatë tek këto bebe si pasojë e lindjes së parakohshme është një shqetësim në rritje. Kërkesat ushqimore tek këta beba janë të larta në mënyrë që të rriten shpejt dhe të arrijnë peshën normale dhe sasia e ushqimit qe ato mund të marrin shumë e vogel. Prandaj ushqyerja e përshtatshme është esenciale për bebat prematurë. --Përbërësit: Qumësht i skremuar, Laktoze (nga qumështi i lopës) Shurup glukoze, Vajra vegjetale, (Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara, sinapi, luledielli, Zinxhir i mesëm trigliceridesh (vaj kokosi dhe/ose vaj palme), Vaj aguliçe, Proteina hirre (nga qumështi), Galakto- Oligosaharide (nga qumështi), Yndyra e qumështit (nga qumështi) Lipidet e vezës, Maltodekstrinë, Citrat natriumi, Frukto-oligosaharide, Fosfat kalciumi, Vaj peshku, Klorid natriumi, Karbonat kalciumi,Vaj nga Mortiella Alpina, L-askorbik acid, Inositol, Klorur koline, Klorur magnezi, Citrat kaliumi, Lekitin soje, DL-alfa tokoferil acetat, Taurinë, Sulfat hekuri, Sulfat zinku, Nikotinamid, Citidinë 5‘-monofosfat, L-karnitin, Uridinë 5‘-monofosfat kripe natriumi, Kalcium D-pantothenat, Inosin 5‘-monofosfat kripë natriumi, Askorbik palmitat, Adenosinë 5‘-monofosfat, S ulfat bakri, Guanosinë 5‘-monofosfat kripe natriumi, Retinil acetat, DL-alfa tokoferol, Thiamin hidroklorid, Retinil palmitate, Riboflavin, Piridoxin hidroklorid, Acid pteroylmonoglutamik, Jod kaliumi, Selenit natriumi, Sulfat mangani, Fitomenadione, D-Botinë, Kolekalciferol, Cianokobalaminë. --Përbërësit në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 335kj / 80kcal; Yndyrna 3.9g, prej të cilave: (të ngopura 1,5g, të pangopura me lidhje njëfishe 1.7g, të pangopura me lidhje shumëfishe 0.60g), Acid linoleik (LA) 479mg, a-Acid linoleik(ALA) 72mg, Acid arakidonik (AA) 20mg, Acid Dokosahekzanoik acid (DHA) 20mg, Zinxhir i mesëm Trigliceridesh (MCT) 0.30 g; Karbohidrate 8.4g prej të cilave: (sheqerna 5.8g, laktozë 5.1g, inositol 24mg); Fibra 0.60g, prej të cilave: (GOS 0.48g, FOS 0.08g); Proteina 2.7g, Kazeinë 1.1g Proteina hirre 1.6g; Kripëra 0.17g ; Vitaminë A 366µg, Vitaminë D 3.1µg, Vitaminë E 4.6mg TE, Vitaminë K 6.7µg, Vitaminë C 18mg, Vitaminë B1 0.14mg, Vitaminë B2 0.20mg, Vitaminë B3 2.4mg, Vitaminë B6 0.12mg, Folate 58 µg, Vitaminë B12 0.20µg, Biotin 3.6µg, Acid Pantotenik 0.84mg; Minerale; Natrium 70mg, Kalium 81mg, Klorid 88mg, Kalcium 104mg, Fosfor 62mg, Magnez 7.9mg, Hekur 1.6mg, Zink 1.1mg, Baker 0.08mg, Mangan 0.001mg, fluor < 0.007mg, Molibden < 7.2 µg, Selen 4.5µg, Krom < 7.2 µg, Jod 27µg, Lëndë ushqyese të tjera: L-karnitinë 2.1mg, Kolinë 26mg, Taurinë 5.5mg, Karbohidrate jo kalorike 0.20g, Nukleotide 3.4mg. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

Aptamil Prematur (0-6 muaj). Për beba prematurë dhe/ose me peshë të vogël në lindje. Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut. Nga statistikat, 15 milionë bebe në botë lindin prematurë dhe dëmtimi afatgjatë tek këto bebe si pasojë e lindjes së parakohshme është një shqetësim në rritje. Kërkesat ushqimore tek këta beba janë të larta në mënyrë që të rriten shpejt dhe të arrijnë peshën normale dhe sasia e ushqimit qe ato mund të marrin shumë e vogel. Prandaj ushqyerja e përshtatshme është esenciale për bebat prematurë. --Përbërësit: Qumësht i skremuar, Laktoze (nga qumështi i lopës) Shurup glukoze, Vajra vegjetale, (Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara, sinapi, luledielli, Zinxhir i mesëm trigliceridesh (vaj kokosi dhe/ose vaj palme), Vaj aguliçe, Proteina hirre (nga qumështi), Galakto- Oligosaharide (nga qumështi), Yndyra e qumështit (nga qumështi) Lipidet e vezës, Maltodekstrinë, Citrat natriumi, Frukto-oligosaharide, Fosfat kalciumi, Vaj peshku, Klorid natriumi, Karbonat kalciumi,Vaj nga Mortiella Alpina, L-askorbik acid, Inositol, Klorur koline, Klorur magnezi, Citrat kaliumi, Lekitin soje, DL-alfa tokoferil acetat, Taurinë, Sulfat hekuri, Sulfat zinku, Nikotinamid, Citidinë 5‘-monofosfat, L-karnitin, Uridinë 5‘-monofosfat kripe natriumi, Kalcium D-pantothenat, Inosin 5‘-monofosfat kripë natriumi, Askorbik palmitat, Adenosinë 5‘-monofosfat, S ulfat bakri, Guanosinë 5‘-monofosfat kripe natriumi, Retinil acetat, DL-alfa tokoferol, Thiamin hidroklorid, Retinil palmitate, Riboflavin, Piridoxin hidroklorid, Acid pteroylmonoglutamik, Jod kaliumi, Selenit natriumi, Sulfat mangani, Fitomenadione, D-Botinë, Kolekalciferol, Cianokobalaminë. --Përbërësit në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 335kj / 80kcal; Yndyrna 3.9g, prej të cilave: (të ngopura 1,5g, të pangopura me lidhje njëfishe 1.7g, të pangopura me lidhje shumëfishe 0.60g), Acid linoleik (LA) 479mg, a-Acid linoleik(ALA) 72mg, Acid arakidonik (AA) 20mg, Acid Dokosahekzanoik acid (DHA) 20mg, Zinxhir i mesëm Trigliceridesh (MCT) 0.30 g; Karbohidrate 8.4g prej të cilave: (sheqerna 5.8g, laktozë 5.1g, inositol 24mg); Fibra 0.60g, prej të cilave: (GOS 0.48g, FOS 0.08g); Proteina 2.7g, Kazeinë 1.1g Proteina hirre 1.6g; Kripëra 0.17g ; Vitaminë A 366µg, Vitaminë D 3.1µg, Vitaminë E 4.6mg TE, Vitaminë K 6.7µg, Vitaminë C 18mg, Vitaminë B1 0.14mg, Vitaminë B2 0.20mg, Vitaminë B3 2.4mg, Vitaminë B6 0.12mg, Folate 58 µg, Vitaminë B12 0.20µg, Biotin 3.6µg, Acid Pantotenik 0.84mg; Minerale; Natrium 70mg, Kalium 81mg, Klorid 88mg, Kalcium 104mg, Fosfor 62mg, Magnez 7.9mg, Hekur 1.6mg, Zink 1.1mg, Baker 0.08mg, Mangan 0.001mg, fluor < 0.007mg, Molibden < 7.2 µg, Selen 4.5µg, Krom < 7.2 µg, Jod 27µg, Lëndë ushqyese të tjera: L-karnitinë 2.1mg, Kolinë 26mg, Taurinë 5.5mg, Karbohidrate jo kalorike 0.20g, Nukleotide 3.4mg. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.

Life Care Nannys

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.