;

Aptamil Comfort 2

(0 Vleresime)

1,590 Lekë

Shitesi: Life Care Nannys Gjendja: Ne Stok

  • Aptamil Comfort 2 (6-12 muaj). Formulë me përbërje unike që trajton kolikat infantile, konstipacionin si edhe regurgitimin e lehtë nëpërmjet ushqimit. Shkak i ketyre crregullimeve mendohet të jenë: sistemi intenstinal delikat dhe funksionet tretëse të pamaturuara.  Kolikat prekin deri në 20% të bebeve, kapsllëku prek deri 15% të bebeve. --Përmban: Beta-Palmitat, GOS/FOS (9:1), Proteina të hidrolizuara pjesërisht. Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut.Përbërësit e formulës foshnjore Proteina hirre te hidrolizuara(nga qumeshti i lopes), Vajra vegjetale (Palme, Sinapi, Luledielli, Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara, Kokosi), Shurup Glukoze, Galakto-oligosaharide(nga qumeshti), Maltodextrin, Niseshte patateje, Niseshte misri, Laktoze (nga qumeshti), Frukto-oligosaharide, Vaj peshku, Fosfati i dihidrogjenit të kaliumit, Fosfat Kalciumi, Klorid Kalciumi, Vaj nga Mortierella Alpina, Hidrogjen fosfati i Magnezit, Klorid kaliumi, Klorid natriumi, L-acid askorbik, Inositol, Taurine, Sulfat Hekuri, L-Karnitine, Sulfat zinku, Uridine 5’- Monofosfat kripe natriumi, DL-alfa tokoferil acetat, Citidine 5’- Monofosfat, D-Pantotenat kalciumi, Adenosine 5’ -Monofosfat, Inosine 5’ -Monofosfat kripe natriumi, Nikotinamid, Guanosine 5’-Monofosfat kripe natriumi, Sulfat bakri, Ribovlavin, Lecitin soje, Palmitat retinil, Hidroklorid tiamin, Hidroklorid pirodoksin, Acid pteroilmonoglutamik, Palmitat askorbil, Sulfat mangani, Selen natriumi, Fitomenadion, Kolekalciferol, D-Biotin, Cianokobalamin. --Përbërësit ne 100ml qumësht të përgatitur: Energji 286kj /68kcal; Yndyrna 3,1g, prej te cilave: (te ngopura 1,3 g, te pangopura me lidhje njefishe 1.3g, te pangopura me lidhje shumefishe 0.50g); Acid linoleik (LA) 410mg; a-Acid linoleik (ALA) 48mg; Acid arakidonik (AA) 10mg; Acid dokosahekzanoik (DHA) 17mg; Karbohidrate 8.1g prej te cilave: (sheqerna 3.5g, laktoze 2.8g, polisaharide 4,5g, polyol niseshte 1,4g, inositol 9.3mg); Fibra 0.60g prej te cilave: (GOS² 0.49g, FOS³ 0.08g,) Proteina4 1.6g; Kripe 0.07g, Vitamina: Vitamine A 60µg; Vitamine D 1.7µg; Vitamine E 1.6mg TE; Vitamine K 5.0µg; Vitamine C 8.7mg; Vitamine B1 0.07mg; Vitamine B2 0.14mg; Vitamine B3 0.46mg; Vitamine B6 0.05mg; Folate15 µg; Vitamine B12 0.09µg; Biotin 1.8µg; Acid Pantotenik 0.62mg; Minerale: Natrium 30mg; Kalium 80mg; Klorid 46mg; Kalcium 72mg; Fosfor 42mg; Magnez 6.8mg; Hekur 1.0mg; Zink 0.50mg; Baker 0.05mg; Mangan 0.01mg; Fluor = 0.006mg, Molybdenum=6.2µg, Selen 3,1µg; Krom=6.2µg, Jod 13µg, L-karnitine 2.0mg; Koline 17mg; Taurine 5.1mg; Karbohidrate jokalorike 0.20g; Nukleotide 2.4mg. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

Aptamil Comfort 2 (6-12 muaj). Formulë me përbërje unike që trajton kolikat infantile, konstipacionin si edhe regurgitimin e lehtë nëpërmjet ushqimit. Shkak i ketyre crregullimeve mendohet të jenë: sistemi intenstinal delikat dhe funksionet tretëse të pamaturuara.  Kolikat prekin deri në 20% të bebeve, kapsllëku prek deri 15% të bebeve. --Përmban: Beta-Palmitat, GOS/FOS (9:1), Proteina të hidrolizuara pjesërisht. Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut.Përbërësit e formulës foshnjore Proteina hirre te hidrolizuara(nga qumeshti i lopes), Vajra vegjetale (Palme, Sinapi, Luledielli, Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara, Kokosi), Shurup Glukoze, Galakto-oligosaharide(nga qumeshti), Maltodextrin, Niseshte patateje, Niseshte misri, Laktoze (nga qumeshti), Frukto-oligosaharide, Vaj peshku, Fosfati i dihidrogjenit të kaliumit, Fosfat Kalciumi, Klorid Kalciumi, Vaj nga Mortierella Alpina, Hidrogjen fosfati i Magnezit, Klorid kaliumi, Klorid natriumi, L-acid askorbik, Inositol, Taurine, Sulfat Hekuri, L-Karnitine, Sulfat zinku, Uridine 5’- Monofosfat kripe natriumi, DL-alfa tokoferil acetat, Citidine 5’- Monofosfat, D-Pantotenat kalciumi, Adenosine 5’ -Monofosfat, Inosine 5’ -Monofosfat kripe natriumi, Nikotinamid, Guanosine 5’-Monofosfat kripe natriumi, Sulfat bakri, Ribovlavin, Lecitin soje, Palmitat retinil, Hidroklorid tiamin, Hidroklorid pirodoksin, Acid pteroilmonoglutamik, Palmitat askorbil, Sulfat mangani, Selen natriumi, Fitomenadion, Kolekalciferol, D-Biotin, Cianokobalamin. --Përbërësit ne 100ml qumësht të përgatitur: Energji 286kj /68kcal; Yndyrna 3,1g, prej te cilave: (te ngopura 1,3 g, te pangopura me lidhje njefishe 1.3g, te pangopura me lidhje shumefishe 0.50g); Acid linoleik (LA) 410mg; a-Acid linoleik (ALA) 48mg; Acid arakidonik (AA) 10mg; Acid dokosahekzanoik (DHA) 17mg; Karbohidrate 8.1g prej te cilave: (sheqerna 3.5g, laktoze 2.8g, polisaharide 4,5g, polyol niseshte 1,4g, inositol 9.3mg); Fibra 0.60g prej te cilave: (GOS² 0.49g, FOS³ 0.08g,) Proteina4 1.6g; Kripe 0.07g, Vitamina: Vitamine A 60µg; Vitamine D 1.7µg; Vitamine E 1.6mg TE; Vitamine K 5.0µg; Vitamine C 8.7mg; Vitamine B1 0.07mg; Vitamine B2 0.14mg; Vitamine B3 0.46mg; Vitamine B6 0.05mg; Folate15 µg; Vitamine B12 0.09µg; Biotin 1.8µg; Acid Pantotenik 0.62mg; Minerale: Natrium 30mg; Kalium 80mg; Klorid 46mg; Kalcium 72mg; Fosfor 42mg; Magnez 6.8mg; Hekur 1.0mg; Zink 0.50mg; Baker 0.05mg; Mangan 0.01mg; Fluor = 0.006mg, Molybdenum=6.2µg, Selen 3,1µg; Krom=6.2µg, Jod 13µg, L-karnitine 2.0mg; Koline 17mg; Taurine 5.1mg; Karbohidrate jokalorike 0.20g; Nukleotide 2.4mg. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.

Life Care Nannys

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.