;

Aptamil 4 400 gr

(0 Vleresime)

1,350 Lekë

Shitesi: Life Care Nannys Gjendja: Ne Stok

  • Aptamil Pronutura Advance 4. Formulë qumështi e rritjes 400gr (mbi 24 muaj). Bazuar në 40 vjet kërkime shkencore dhe frymëzuar nga nevojat e bebeve, ne krijuam formulën e gjeneratës së ardhshme Pronutra Advance. Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tonë unike të elementeve me proçesin tonë unik. Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur sistemin imunitar të vogëlushit tuaj. Është përshtatur sipas nevojave të femijës së kësaj moshe për minerale të veçanta si hekuri dhe zinku. Aptamil 4 është i përshtatshëm për moshën 24 muaj (2 vjeç) e lart dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme. Përmban Vitamina C & D të cilat kontribojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. --Përbërësit: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).Alergjene: qumeshti, peshku, soja. --Përberesit në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 248kj /59kcal ; Yndyrna 2,4g prej te cilave: te ngopura 0.76 g, Acid linoleik (LA) 321mg, ¥-Acid linoleik (ALA) 51mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 11mg; Karbohidrate 7.9g prej te cilave: (sheqer 6.0g, laktoze 5.5g, inositol 4.5mg); Fibra 0.80g prej te cilave GOS¦ 0.66g, FOS§ 0.11g, 3’GL ¨ 0.01g) Proteina 1.2g; Vitamina: Vitamine A 44©g, Vitamine D 2.8©g, Vitamine E 0.85mg, Vitamine K 4.4©g, Vitamine C 14mg, Vitamine B1 0.04mg, Vitamine B2 0.21mg, Vitamine B3 0.22mg, Vitamine B6 0.06mg, Acid folik 7.9©g, Vitamine B12 0.36©g, Biotin 1.3©g, Acid Pantotenik 0.59mg, Minerale; Natrium 24mg, Kalium 137mg, Klorid 46mg, Kalcium 109mg, Fosfor 87mg, Magnez 9.1mg, Hekur 1.1mg, Zink 0.35mg, Jod 18©g , L-karnitine 1.5mg, Koline 8.9mg, Karbohidrate jokalorike 0.30g. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

Aptamil Pronutura Advance 4. Formulë qumështi e rritjes 400gr (mbi 24 muaj). Bazuar në 40 vjet kërkime shkencore dhe frymëzuar nga nevojat e bebeve, ne krijuam formulën e gjeneratës së ardhshme Pronutra Advance. Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tonë unike të elementeve me proçesin tonë unik. Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur sistemin imunitar të vogëlushit tuaj. Është përshtatur sipas nevojave të femijës së kësaj moshe për minerale të veçanta si hekuri dhe zinku. Aptamil 4 është i përshtatshëm për moshën 24 muaj (2 vjeç) e lart dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme. Përmban Vitamina C & D të cilat kontribojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. --Përbërësit: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).Alergjene: qumeshti, peshku, soja. --Përberesit në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 248kj /59kcal ; Yndyrna 2,4g prej te cilave: te ngopura 0.76 g, Acid linoleik (LA) 321mg, ¥-Acid linoleik (ALA) 51mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 11mg; Karbohidrate 7.9g prej te cilave: (sheqer 6.0g, laktoze 5.5g, inositol 4.5mg); Fibra 0.80g prej te cilave GOS¦ 0.66g, FOS§ 0.11g, 3’GL ¨ 0.01g) Proteina 1.2g; Vitamina: Vitamine A 44©g, Vitamine D 2.8©g, Vitamine E 0.85mg, Vitamine K 4.4©g, Vitamine C 14mg, Vitamine B1 0.04mg, Vitamine B2 0.21mg, Vitamine B3 0.22mg, Vitamine B6 0.06mg, Acid folik 7.9©g, Vitamine B12 0.36©g, Biotin 1.3©g, Acid Pantotenik 0.59mg, Minerale; Natrium 24mg, Kalium 137mg, Klorid 46mg, Kalcium 109mg, Fosfor 87mg, Magnez 9.1mg, Hekur 1.1mg, Zink 0.35mg, Jod 18©g , L-karnitine 1.5mg, Koline 8.9mg, Karbohidrate jokalorike 0.30g. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.

Life Care Nannys

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.