;

Akabadora

(0 Vleresime)

800 Lekë

Shitesi: Botime Pegi Gjendja: Ne Stok

  • Kjo është historia prekëse e Teto Bonarisë, rrobaqepëses së vjetër, që merr një bijë për shpirt, pikërisht Marian e vogël. Sekretet e dëshirat e zemrës të së resë përzihen me të fshehtat e njëtë moshuare; në këtë alkimi shekullore, gjejmë edhe paragjykimet, vështrimet vjedhacake, lakmitë e naivitetet e ishullorëve sardenjas, që falë izolimit të tyre gjeografik, ngjajnë shumë me shqiptarët. Autor; Michela Murgia ISBN; 978-9928-162-05-2 përkthyese; Beti Njuma Shtëpia Botuese; "Pegi"
Sasia
Raporto

Kodi: #59793

Kategori:Libra, Libra, Roman

Kontakt

Shperndaje

Kjo është historia prekëse e Teto Bonarisë, rrobaqepëses së vjetër, që merr një bijë për shpirt, pikërisht Marian e vogël. Sekretet e dëshirat e zemrës të së resë përzihen me të fshehtat e njëtë moshuare; në këtë alkimi shekullore, gjejmë edhe paragjykimet, vështrimet vjedhacake, lakmitë e naivitetet e ishullorëve sardenjas, që falë izolimit të tyre gjeografik, ngjajnë shumë me shqiptarët. Autor; Michela Murgia ISBN; 978-9928-162-05-2 përkthyese; Beti Njuma Shtëpia Botuese; "Pegi"

Botime Pegi

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.