;

Aferdita

(0 Vleresime)

300 Lekë

Shitesi: Botime Pegi Gjendja: Ne Stok

  • Toka është ushqyer nga lufta të pafundme dhe kërcitja e armëve arrin gjer në Olimp. Hera dhe Zeusi, sovranë hyjnorë, nuk kanë dyshim: për t'I dhënë fund asaj çmendurie aq të madhe duhet një hyjni e re, e pajisur me një forcë të pamposhtshme dhe me një pushtet absolut mbi zemrën e mbi mendjen e njerëzve. Nga shkuma e detit lind Afërdita, hyjnesha e dashurisë dhje bukurisë. Askush, qoftë hyjni apo vdekatar, nuk mund t'i shpëtojë përqafimit të saj dhe ëmbëlsisë, që paralajmëron fillimin e sundimit të saj të pakundërshtueshëm. Autor; Sabina Collorado ISBN; 978-99956-28-87-1 Përkthyes; Altjana Shkreli Shtëpia Botuese; "Pegi
Sasia
Raporto

Kodi: #59557

Kategori:Libra, Libra, Për fëmijë

Kontakt

Shperndaje

Toka është ushqyer nga lufta të pafundme dhe kërcitja e armëve arrin gjer në Olimp. Hera dhe Zeusi, sovranë hyjnorë, nuk kanë dyshim: për t'I dhënë fund asaj çmendurie aq të madhe duhet një hyjni e re, e pajisur me një forcë të pamposhtshme dhe me një pushtet absolut mbi zemrën e mbi mendjen e njerëzve. Nga shkuma e detit lind Afërdita, hyjnesha e dashurisë dhje bukurisë. Askush, qoftë hyjni apo vdekatar, nuk mund t'i shpëtojë përqafimit të saj dhe ëmbëlsisë, që paralajmëron fillimin e sundimit të saj të pakundërshtueshëm. Autor; Sabina Collorado ISBN; 978-99956-28-87-1 Përkthyes; Altjana Shkreli Shtëpia Botuese; "Pegi

Botime Pegi

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.