;

Aptamil Comfort 1

(0 Vleresime)

1,590 Lekë

Shitesi: Life Care Nannys Gjendja: Ne Stok

  • Aptamil Comfort 1 (0-6 muaj). Formulë me përbërje unike që trajton kolikat infantile, konstipacionin si edhe regurgitimin e lehtë nëpërmjet ushqimit. Shkak i ketyre crregullimeve mendohet të jenë: sistemi intenstinal delikat dhe funksionet tretëse të pamaturuara. Kolikat prekin deri në 20% të bebeve, kapsllëku prek deri 15% të bebeve. --Përmban : Beta-Palmitat, GOS/FOS (9:1), Proteina të hidrolizuara pjesërisht.Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut. Përbërësit e formulës foshnjore Proteina hirre te hidrolizuara(nga qumeshti i lopes), Vajra vegjetale (Palme, Sinapi, Luledielli, Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara, Kokosi), Shurup Glukoze, Galakto-oligosaharide(nga qumeshti), Maltodextrin , Niseshte patateje, Niseshte misri, Laktoze (nga qumeshti), Frukto-oligosaharide,Vaj peshku, Fosfati i dihidrogjenit të kaliumit, Fosfat Kalciumi, Klorid Kalciumi, Vaj nga Mortierella Alpina, Hidrogjen fosfati i Magnezit, Klorid kaliumi, Klorid natriumi, L-acid askorbik, Inositol, Taurine, Sulfat Hekuri, L-Karnitine, Sulfat zinku, Uridine 5’- Monofosfat kripe natriumi, DL-alfa tokoferil acetat, Citidine 5’- Monofosfat, D-Pantotenat kalciumi, Adenosine 5’ -Monofosfat, Inosine 5’ -Monofosfat kripe natriumi, Nikotinamid, Guanosine 5’-Monofosfat kripe natriumi, Sulfat bakri, Ribovlavin, Lecitin soje, Palmitat retinil, Hidroklorid tiamin, Hidroklorid pirodoksin, Acid pteroilmonoglutamik, Palmitat askorbil, Sulfat mangani, Selen natriumi, Fitomenadion, Kolekalciferol, D-Biotin, Cianokobalamin. --Përbërësit në 100 ml: Energji 248kj /59kcal ; Yndyrna 2,4g prej te cilave: te ngopura 0.76 g, Acid linoleik (LA) 321mg, ¥-Acid linoleik (ALA) 51mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 11mg; Karbohidrate 7.9g prej te cilave: (sheqer 6.0g, laktoze 5.5g, inositol 4.5mg); Fibra 0.80g prej te cilave GOS¦ 0.66g, FOS§ 0.11g, 3’GL ¨ 0.01g) Proteina 1.2g; Vitamina: Vitamine A 44µg, Vitamine D 2.8µg, Vitamine E 0.85mg, Vitamine K 4.4µg, Vitamine C 14mg, Vitamine B1 0.04mg, Vitamine B2 0.21mg, Vitamine B3 0.22mg, Vitamine B6 0.06mg, Acid folik 7.9µg, Vitamine B12 0.36µg, Biotin 1.3µg, Acid Pantotenik 0.59mg, Minerale; Natrium 24mg, Kalium 137mg, Klorid 46mg, Kalcium 109mg, Fosfor 87mg, Magnez 9.1mg, Hekur 1.1mg, Zink 0.35mg, Jod 18µg , L-karnitine 1.5mg, Koline 8.9mg, Karbohidrate jokalorike 0.30g --Përbërësit: Përbërja:100% proteina hirre të hidrolizuara pjesërisht për të lehtësuar tretjen dhe zbutur jashtëqitjen: Laktozë e reduktuar për të reduktuar shqetësimet abdominal; ß-palmitat për të përmirësuar përthithjen e yndyrës dhe kalciumit, pakësuar precipitimin e kalciumit që shkakton konstipacion dhe për të zbutur jashtëqitjen; Përzierje patentë prebiotikësh scGOS/lcFOS (raport 9:1) që përmirëson karakteristikat e jashtëqitjes. Niseshte që mpiks formulën për të parandaluar marrjen e tepërt të ajrit; LCPUFAs (omega-3 and omega-6) në sasinë dhe raportin e duhur për të mbështetur zhvillimin e trurit dhe syve; Antioksidantë, për të mbrojtur trupin e foshnjës nga dëmtimi i qelizave prej radikaleve të lira;Vitamina dhe minerale esenciale si hekuri, kalciumi, fosfori etj. për të plotësuar të gjitha nevojat nutricionale të foshnjës. Nukleotide që janë blloqe ndërtuese të DNA dhe që gjenden në qumështin e gjirit. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.
Sasia

Kontakt

Shperndaje

Aptamil Comfort 1 (0-6 muaj). Formulë me përbërje unike që trajton kolikat infantile, konstipacionin si edhe regurgitimin e lehtë nëpërmjet ushqimit. Shkak i ketyre crregullimeve mendohet të jenë: sistemi intenstinal delikat dhe funksionet tretëse të pamaturuara. Kolikat prekin deri në 20% të bebeve, kapsllëku prek deri 15% të bebeve. --Përmban : Beta-Palmitat, GOS/FOS (9:1), Proteina të hidrolizuara pjesërisht.Ushqim për qëllime të vecanta mjekësore. Jepet me këshillën dhe nën vëzhgimin e mjekut. Përbërësit e formulës foshnjore Proteina hirre te hidrolizuara(nga qumeshti i lopes), Vajra vegjetale (Palme, Sinapi, Luledielli, Vaj luledielli me përqindje shumë të lartë të yndyrnave të pasaturuara, Kokosi), Shurup Glukoze, Galakto-oligosaharide(nga qumeshti), Maltodextrin , Niseshte patateje, Niseshte misri, Laktoze (nga qumeshti), Frukto-oligosaharide,Vaj peshku, Fosfati i dihidrogjenit të kaliumit, Fosfat Kalciumi, Klorid Kalciumi, Vaj nga Mortierella Alpina, Hidrogjen fosfati i Magnezit, Klorid kaliumi, Klorid natriumi, L-acid askorbik, Inositol, Taurine, Sulfat Hekuri, L-Karnitine, Sulfat zinku, Uridine 5’- Monofosfat kripe natriumi, DL-alfa tokoferil acetat, Citidine 5’- Monofosfat, D-Pantotenat kalciumi, Adenosine 5’ -Monofosfat, Inosine 5’ -Monofosfat kripe natriumi, Nikotinamid, Guanosine 5’-Monofosfat kripe natriumi, Sulfat bakri, Ribovlavin, Lecitin soje, Palmitat retinil, Hidroklorid tiamin, Hidroklorid pirodoksin, Acid pteroilmonoglutamik, Palmitat askorbil, Sulfat mangani, Selen natriumi, Fitomenadion, Kolekalciferol, D-Biotin, Cianokobalamin. --Përbërësit në 100 ml: Energji 248kj /59kcal ; Yndyrna 2,4g prej te cilave: te ngopura 0.76 g, Acid linoleik (LA) 321mg, ¥-Acid linoleik (ALA) 51mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 11mg; Karbohidrate 7.9g prej te cilave: (sheqer 6.0g, laktoze 5.5g, inositol 4.5mg); Fibra 0.80g prej te cilave GOS¦ 0.66g, FOS§ 0.11g, 3’GL ¨ 0.01g) Proteina 1.2g; Vitamina: Vitamine A 44µg, Vitamine D 2.8µg, Vitamine E 0.85mg, Vitamine K 4.4µg, Vitamine C 14mg, Vitamine B1 0.04mg, Vitamine B2 0.21mg, Vitamine B3 0.22mg, Vitamine B6 0.06mg, Acid folik 7.9µg, Vitamine B12 0.36µg, Biotin 1.3µg, Acid Pantotenik 0.59mg, Minerale; Natrium 24mg, Kalium 137mg, Klorid 46mg, Kalcium 109mg, Fosfor 87mg, Magnez 9.1mg, Hekur 1.1mg, Zink 0.35mg, Jod 18µg , L-karnitine 1.5mg, Koline 8.9mg, Karbohidrate jokalorike 0.30g --Përbërësit: Përbërja:100% proteina hirre të hidrolizuara pjesërisht për të lehtësuar tretjen dhe zbutur jashtëqitjen: Laktozë e reduktuar për të reduktuar shqetësimet abdominal; ß-palmitat për të përmirësuar përthithjen e yndyrës dhe kalciumit, pakësuar precipitimin e kalciumit që shkakton konstipacion dhe për të zbutur jashtëqitjen; Përzierje patentë prebiotikësh scGOS/lcFOS (raport 9:1) që përmirëson karakteristikat e jashtëqitjes. Niseshte që mpiks formulën për të parandaluar marrjen e tepërt të ajrit; LCPUFAs (omega-3 and omega-6) në sasinë dhe raportin e duhur për të mbështetur zhvillimin e trurit dhe syve; Antioksidantë, për të mbrojtur trupin e foshnjës nga dëmtimi i qelizave prej radikaleve të lira;Vitamina dhe minerale esenciale si hekuri, kalciumi, fosfori etj. për të plotësuar të gjitha nevojat nutricionale të foshnjës. Nukleotide që janë blloqe ndërtuese të DNA dhe që gjenden në qumështin e gjirit. --Alergjenë: qumështi, peshku, soja. --Përdorimi: 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet. 2. Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar. 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster. 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve. 5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda. Levizja rrotulluese nuk mjafton. 6. Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore. --Paketim në kuti metalike Tin 400gr. --Marka: Nutrica.

Life Care Nannys

Shkarko aplikacionin Gjejevete!

Perfito 300 leke bonus per shkarkim. Bonus per cdo blerje, produkte falas dhe bonuse ditore.